Teika stāsta, ka Gulbene radusies vietā, kur drosmīgs arājs plēsis līdumu. Pirmo reizi rakstos Gulbenes vārds minēts 1224.gadā Tālavas dalīšanas līgumā. 20.gs. 20.g. sākumā Vecgulbeni, visu dienu pa to staigājot, “neatrada” Jānis Jaunsudrabiņš.

1928.gadā Gulbenei piešķīra pilsētas tiesības. Dažus gadus vēlāk Vilis Veldre apgalvoja, ka šeit nekad neizveidosies pilsēta, jo šajā purvā cilvēki neuzbūvēs mājas un nedzīvos. 20.gs. 30.gados Latvijā bija populāras pastkartes ar parakstu “Gulbene – ziedošu dārzu pilsēta”.

Gulbenes vēsture un tagadne lasāma kā aizraujošs dzīves stāsts, runājot kaut vai par pilsētas teritorijas veidošanās vēsturi. Līdz pat 20.gs. sākumam kā apkārtnes centrs bija tikai plašā un bagātā Vecgulbenes muiža, par kuras pēdējā īpašnieka barona Volfa mīlestību pret savu skaisto sievu Marisu, stāsta leģendas un kurā viesojies pats Ferdinands fon Cepelīns – dirižabļu izgudrotājs.

1903.gadā sāka veidoties otrais centrs – ap jaunizbūvēto šaursliežu dzelzceļu, bet 2 km attālumā no muižas, lai netraucētu tās mieru un skaistumu ar modernām lietām. Toties šodien katrs gulbenietis ar lepnumu stāstīs, ka mums ir Baltijā vienīgais joprojām ritošais šaursliežu dzelzceļš – Bānītis.

Gulbene

Kopēt saiti
4.4 (195 atsauksmes)
Ābeļu iela 2, Gulbene, Gulbenes pilsēta, LV-4401, Latvija

Tūrisma objekts, Ceļojumu aģentūra

Gulbenes pilsētas svētku laikā, 27. jūlijā plkst. 17:00, uz pieredzes stāstu un sarunu vakaru “Ar pasaules pieredzi Gulbenē” aicina biedrība "Ar pasaules pieredzi Latvijā".
Latvijā nereti joprojām pastāv uzskats, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji aizbrauc no Latvijas, lai dotos strādāt vai mācīties uz ārzemēm, taču Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati, rāda, ka izceļojošo skaits pēdējos gados samazinās, un arvien vairāk cilvēku atgriežas jeb remigrē uz Latviju, negatīvajam migrācijas saldo samazinoties. Cilvēki remigrē ne tikai uz Rīgu vai
 [...]Gulbenes pilsētas svētku laikā, 27. jūlijā plkst. 17:00, uz pieredzes stāstu un sarunu vakaru “Ar pasaules pieredzi Gulbenē” aicina biedrība "Ar pasaules pieredzi Latvijā".
Latvijā nereti joprojām pastāv uzskats, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji aizbrauc no Latvijas, lai dotos strādāt vai mācīties uz ārzemēm, taču Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati, rāda, ka izceļojošo skaits pēdējos gados samazinās, un arvien vairāk cilvēku atgriežas jeb remigrē uz Latviju, negatīvajam migrācijas saldo samazinoties. Cilvēki remigrē ne tikai uz Rīgu vai Pierīgu, bet arī uz reģionu pilsētām, to vidū, arī uz Gulbeni un Gulbenes novadu, un tieši Gulbenes svētku ietvaros vairāki gulbenieši un novadnieki ir piekrituši dalīties ar savu pieredzes stāstu par došanos ārpus Latvijas, pieredzes un atziņu gūšanu tur, kā arī veiksmīgu atgriešanos vai pārcelšanos mājup.
Pasākumā dzirdēsiet stāstus no mūziķa, biškopja un ilggadēja uzņēmumu vadītāja vienā personā - Aināra Dekšņa, uzņēmējas Paulas- Leites Berģes un Gulbenes jauniešu centra "Bāze" jauniešiem. Ainārs Deksnis ir mācījies Kanādā un vairākas reizes devies strādāt uz Norvēģiju, bet šobrīd atgriezies savās dzimtas mājās, darbojas Gulbenes pašvaldībā un nedaudz nodarbojas ar biškopību un zemkopību. Arī Paula Leite- Berģe ir 5 gadus pavadījusi Īrijā, kur studēja, strādāja un intensīvi apguva angļu valodu, bet pēc tam nolēma atgriezties Latvijā un šobrīd veiksmīgi darbojas daudzdzīvokļu namu pārvaldības un apsaimniekošanas jomā un ir aktīva Gulbenes novada iedzīvotāja un patriote. Tāpat arī ar savu emocijām, piedzīvojumiem un atziņām dalīsies Gulbenes novada jauniešu centra "Bāze" jaunieši, kas šī gada jūnijā piedalījās starptautiskā jauniešu apmaiņas projektā Itālijā. Pasākumā ievadvārdus teiks biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" pārstāvji.
Biedrība ir remigrantu kustība, kas apvieno tos, kas atgriezušies vai pārcēlušies uz dzīvi Latvijā vai vēlas to darīt, kā arī visus darbīgos un uzņēmīgos, kas strādā, lai mums visiem Latvijā ietu labāk. Jau vairāk kā 2 gadus pieredzes stāstu vakari ik mēnesi norisinās Rīgā, taču ir aizsākta tradīcija viesoties arī reģionu pilsētās, lai sniegtu iespēju vietējiem remigrantiem satikties, apmainīties ar pieredzi, iepazīt jaunas profesionālās jomas un atrast līdzīgi domājošos. Uz pasākumu tiek aicināti visi, kam interesē uzzināt interesantu pieredzi par dzīvi ārzemēs un izaicinājumiem, ar kuriem cilvēki saskārās dodoties prom, kā arī atgriežoties, kā arī visi tie, kuriem pašiem iespējams joprojām ir radi, draugi vai paziņas, kas šobrīd strādā un dzīvo ārzemēs, bet ir domājuši par vēlmi atgriezties Latvijā. Pasākums norisināsies viesmīlīgajās jaunatvērtās kultūrvietas “Siltumnīca” telpās, Skolas ielā 1b, un ieeja pasākumā - bez maksas.
Biedrība "Ar pasaules pieredzi Latvijā"
www.gulbene.lv