Alūksnes muižas parks
baltijasvasara.lv

Alūksnes muižas parks

Kopēt saiti
4.7 (139 atsauksmes)
Pētera Buka iela, Alūksne, Alūksnes pilsēta, LV-4301, Latvija

Muzejs, Tūrisma objekts

Alūksnes Muižas parks
Parkā, kas ierīkots 18. gadsimtā, ir visvairāk saglabājušās, atjaunotas vai restaurētas mazās arhitektūras formas Latvijā!
Putnu paviljons, Granīta obelisks, Pomonas templis, Aleksandra paviljons, Eola templis, Apaļā un Ovālā strūklaka, Fītinghofu dzimtas Mauzolejs, granīta soliņi. Alūksnes muižas parkā ir izvietoti informatīvie stendi, sakārtoti celiņi . Caurvijās Katrīnas ratu riteņa leģenda, kā pārsteigums, attālākajā parka stūrī sagaida čukstošā laterna, kas aicina apmeklētājus aiziet līdz Mauzolejam un izzināt
 [...]Alūksnes Muižas parks
Parkā, kas ierīkots 18. gadsimtā, ir visvairāk saglabājušās, atjaunotas vai restaurētas mazās arhitektūras formas Latvijā!
Putnu paviljons, Granīta obelisks, Pomonas templis, Aleksandra paviljons, Eola templis, Apaļā un Ovālā strūklaka, Fītinghofu dzimtas Mauzolejs, granīta soliņi. Alūksnes muižas parkā ir izvietoti informatīvie stendi, sakārtoti celiņi . Caurvijās Katrīnas ratu riteņa leģenda, kā pārsteigums, attālākajā parka stūrī sagaida čukstošā laterna, kas aicina apmeklētājus aiziet līdz Mauzolejam un izzināt Fītinghofu dzimtas un parka stāstu četrās valodās.
Iepazītiet Alūksnes muižas parka vēsturi un saglabāto kultūrvēsturisko mantojumu patstāvīgi vai kopā ar Alūksnes muzeja gidu.
Lejuplādē Alūksnes muižas parka brošūru šeit.
Apmeklējiet arī vienu no izcilākajiem 19. gadsimta neogotikas arhitektūras pieminekļiem Latvijā- Alūksnes Jauno pili!
Foto: Jana Rāga, Alvits Grīvnieks
Tweet
← Previous post
Next post →
Citas iespējas
Distanču slēpošana “Mežiniekos”
Ziemas prieki visai ģimenei
Sniegotas izjādes Alūksnes novadā
Padomju armijas raķešu bāze Zeltiņos
Zemledus makšķerēšana
Disku golfa laukums “Mežiniekos”
visitaluksne.lv